Комісія з археології та палеонтології печер

В усі часи карстові порожнини були своєрідними концентраторами палеонтологічних та археологічних пам’яток.
Горизонтальні печери слугували за житло давнім людям та за лігва хижакам, а вертикальні шахти спрацьовували як пастки для наземних тварин. При цьому, рештки тварин зберігались під землею значно краще, ніж на поверхні.
Основними завданнями Комісії є збір відомостей про наявність у печерах археологічних та палеонтологічних об’єктів, сприяння їх збереженню та науковому дослідженню.
В останні роки, завдяки спостережливості та ентузіазму спелеологів-спортсменів Дніпропетровська, Києва, Севастополя, Сімферополя, Тернополя, Ужгорода, Чернівців, Ялти та ін., були зроблені важливі палеонтологічні знахідки у печерах Кавказу (хр.Алек), Криму (яйли Карабі, Долгоруківська, Чатирдаг, Ялтинська, Ай-Петрі), Буковини та Поділля (п.п. Буковинка, Озерна, Кришталева), Карпат (Угольський масив), і також археологічні знахідки (Буковинське Подністров’я). Про найцікавіші знахідки ми будемо повідомляти на нашій сторінці.
Координатор комісії: Рідуш Богдан, Чернівці, tel: +380509093639, e-mail: bridush[@]gmail.com
УКРАЇНСЬКА СПЕЛЕОЛОГІЧНА АСОЦІАЦІЯ
Запрошує в свої ряди усіх, хто цікавиться підземними відкриттями і дослідженнями, романтикою підземних подорожей, кого турбує збереження уразливого світу природних печер і хто здатний оцінити переваги спільної діяльності і співпраці.