Історія створення Асоціації

Кінець 1991 року. На руїнах СРСР виникають нові держави. Стає ясно, що колишня радянська спелеологія залишиться історією, традицією, спадщиною, особистими і клубними зв'язками, але ніколи вже не буде оформлена організаційно. Стає також зрозуміло, що в новій державі Україна треба якнайшвидше створити організацію спелеологів, щоб в хаосі й розгубленості перехідного і кризового часу зберегти спелеологічний рух, дати людям опору і інформацію в їх улюбленій справі. Ці наміри збіглися з діями нової української бюрократії по терміновому формуванню національних організації в різних областях суспільної діяльності. Восени про такі дії Міністерства у справах молоді та спорту України дізнається А.Козлов, до якого на печеру Мармурову іноді потрапляють міністри та інші високі чиновники. Він зв'язується з О.Климчуком, у якого вже були заготовлені проекти документів, ідеології і структури майбутньої організації. Ще через кілька днів А.Козлов і О.Климчук були прийняті міністром В.Борзовим і отримали "зелене світло" на оформлення національної організації спелеологів України за допомогою Міністерства у справах молоді та спорту. Інше було справою техніки, хоча й не простою. Треба було організувати навколо цієї ідеї лідерів регіональних спелеологічних співтовариств, узгодити з ними чимало "політично-стратегічних" питань, утрясти всі документи та організаційні питання із "середньою ланкою" міністерських чиновників та ін. Не обійшлося без проблем з міністерським апаратом, який на певному етапі заблокував створення організації, через різницю в уявленнях про те, якою вона повинна бути і чим займатися. Потрібна була ще одна зустріч з міністром і його втручання, щоб розчистити "завали" на шляху до створення УСА

Установча конференція Української спелеологічної Асоціації відбулася 11 січня 1992 року.

Вона прийняла Статут і інші базові документи та обрала президентом Асоціації О.Б.Климчука. Учасники Установчої конференції УСА:

Аксем Сергій Дмитрович Київ
Андраш Ігор Нестерович Тернопіль
Булгарін Ігор Олександрович Дніпропетровськ
Буратинський Руслан Борисович Кам'янець-Подільський
Зімельс Юзеф Леонович Тернопіль
Кантор Анатолій Янкелевич Тернопіль
Касьян Юрій Михайлович Полтава
Климчук Олександр Борисович Київ
Козлов Олександр Фотієвич Симферополь
Лук'янчук Людмила Адамівна Київ
Мацевич Віктор Володимирович Полтава
Попель Костянтин Хмельницький
Пронін Костянтин Костянтинович Одеса
Рідуш Богдан Тарасович Чернівці
Рогожников Валерій Янович Київ
Романенко Андрій Борисович Київ
Рибчинський Олександр Хмельницький
Савчин Мирон Петрович Львів
Суховей Леонід Наумович Одеса
Цуриков Костянтин Олегович Симферополь
Яблокова Наталія Леонидівна Київ
Яворський Володимир Євгенієвич Кам'янець-Подільський

УКРАЇНСЬКА СПЕЛЕОЛОГІЧНА АСОЦІАЦІЯ

Запрошує в свої ряди усіх, хто цікавиться підземними відкриттями і дослідженнями, романтикою підземних подорожей, кого турбує збереження уразливого світу природних печер і хто здатний оцінити переваги спільної діяльності і співпраці.

На сьогоднішній день в Україні досліджено та внесено в кадастр

2148 печер.

Членами УСА є 90 спелеологи, які представляють 33 клуби із

6-и країн, з них 65 - спелеологи із України.

ДРУЗІ! НЕ ЗАБУДЬТЕ СВОЄЧАСНО ПОНОВИТИ СВОЄ ЧЛЕНСТВО В АСОЦІАЦІЇ НА 2024 РІК!


Вступити до УСА