Київський спелеологічний клуб

 

Багато до сьогоднішнього дня активних членів КСК починали свою спелеодіяльність у різних Київських спелеологічних колективах у 60-70-х роках. Колективів було багато, але вони завжди об'єднувалися, коли цього вимагали інтереси спелеології. Ми разом досліджували печеру Атлантида, разом працювали в Середній Азії і разом починали роботи на Арабіці. Всі ці групи відносили себе до єдиної Київської секції спелеології, яка вела свою історію з далекого вже 1965 року.

Власне Київський спелеологічний клуб у його нинішньому вигляді веде свою історію з 1985 року, коли більша частина київських спелеологів прийняла рішення піти з системи туризму.

Президентом клубу був обраний Климчук О.Б. Перші роки КСК існував при товаристві охорони природи. КСК в ті роки активно працював на Арабіці, співпрацював з карстолого-спелеологічним загоном Інституту геології, налагоджував міжнародні зв'язки, брав участь у створенні Української спелеологічної Асоціації. При клубі працювала дитяча спелеогруппа, виховано кілька поколінь спелеологів.

В даний час президентом КСК є Насєдкін Володимир.

Клуб щорічно проводить спелеошколи, працює в печерах Арабіки, Західної Подолії і Криму. В останні роки велику активність проявляють клубні спелеопідводники. Вони беруть участь в спелеопідводних дослідженнях на Арабіці, кілька разів брали участь в експедиціях у Мчишту, організовують спелеопідводні експедиції в печери Криму.

Основні досягнення київських спелеологів:

  • 1966 рік - печера Угринь (Подолія) - пройдена Мясорубка та Прокатний стан і відкрита основна частина печери
  • 1969 - відкрита печера Атлантида (Подолія)
  • 1972 відкрита печера Київська на плато Кирктау в Середній Азії і пройдена до кілометрової глибини в 1976 році
  • 1973 - 74, 82 роки - досліджена і знята печера Фата Моргана (Гаурдакское) в Туркменії
  • 1980 рік - розпочато масштабні роботи на плато Арабіка (Кавказ). Після утворення УСА в 1992 році кияни продовжують роботи в складі експедицій УСА
  • 1992 рік - відкрита печера Славка (Подолія)

Крім цього, члени КСК приймали активну участь в зарубіжних дослідницьких проектах УСА (зокрема в роботах у Туреччині в печері Кузгун).

Контакты:

Насєдкін Володимир, tel: 0506577867

Касьян Юрій, tel: 0503309533

Яблокова Наталія, tel: 0501668243

Форум КСК

УКРАЇНСЬКА СПЕЛЕОЛОГІЧНА АСОЦІАЦІЯ

Запрошує в свої ряди усіх, хто цікавиться підземними відкриттями і дослідженнями, романтикою підземних подорожей, кого турбує збереження уразливого світу природних печер і хто здатний оцінити переваги спільної діяльності і співпраці.

На сьогоднішній день в Україні досліджено та внесено в кадастр

2148 печер.

Членами УСА є 90 спелеологи, які представляють 33 клуби із

6-и країн, з них 65 - спелеологи із України.

ДРУЗІ! НЕ ЗАБУДЬТЕ СВОЄЧАСНО ПОНОВИТИ СВОЄ ЧЛЕНСТВО В АСОЦІАЦІЇ НА 2024 РІК!


Вступити до УСА