Севастопольський спелеологічний клуб «Геліктит»

Севастопольський спелеологічний клуб «Геліктит» створений 2 серпня 1990 року на основі секції туризму СПТУ №30 ім. Ю.А. Гагаріна. Клуб створювався з метою об’єднання та координування суспільної діяльності по розвідуванню, першопроходженню та документації печер в регіоні. З 2004 року до цього часу є первинною організацією Української спелеологічної Асоціації в м.Севастополі.

За результатами спелеологічних розвідок з часу заснування ведеться накопичувальний клубний архів.

Загальний перелік печер та перспективних спелеообʹєктів на лютий 2010 року – 142 одиниці. З 2007 року оформлена документація про печери спрямовується клубом до НДЦ «Український Інститут спелеології та карстології», на цей час 24 печери поставлено на облік в Кадастр печер України. Членами клубу підготовлена низка статейних матеріалів за результатами багаторічних досліджень для докладів на найближчих з’їздах УСА та друкуванні. На сучасному етапі клуб продовжує реалізовувати низку багаторічних дослідних проектів. В числі яких: «Непізнаний світ Ай-Петрі» - націлений виявляти печери в «білих» кадастрових квадратах, не охоплених раніше пошуком; «Спадок минулого» - пошук, GPS-привʹязка, паспортизація відомих раніше карстових порожнин; «Характеристика розташування та висотна прив’язка джерел, у тому числі і карстових» - дослідження басейнів річок, обрамляючих плато Ай-Петрі з північного заходу; проект «МІПАй» - інвентаризація та маркування печер. Дослідження фауни карстових порожнин; нагляд за процесами життєдіяльності рукокрилих в печерах; дослідження земноводних в печерах.

По кожному спелеологічному об’єкту клуб веде облікову документацію з відображенням етапів дослідження, екологічного збереження, додержується фактор рідкого відвідування. З метою популяризації наукових знань та виховання спелеологічного суспільства клубом щорічно проводиться школа карсто-спелеологічної підготовки. Заняття школи та регулярні збори членів клубу по середам в приміщенні «Севастопольського клубу туристів» - м. Севастополь, вул. Меньшикова 1.

УКРАЇНСЬКА СПЕЛЕОЛОГІЧНА АСОЦІАЦІЯ

Запрошує в свої ряди усіх, хто цікавиться підземними відкриттями і дослідженнями, романтикою підземних подорожей, кого турбує збереження уразливого світу природних печер і хто здатний оцінити переваги спільної діяльності і співпраці.

На сьогоднішній день в Україні досліджено та внесено в кадастр

2148 печер.

Членами УСА є 90 спелеологи, які представляють 33 клуби із

6-и країн, з них 65 - спелеологи із України.

ДРУЗІ! НЕ ЗАБУДЬТЕ СВОЄЧАСНО ПОНОВИТИ СВОЄ ЧЛЕНСТВО В АСОЦІАЦІЇ НА 2024 РІК!


Вступити до УСА