БССС

Історія БССС 1962-2012 р.

Березень 1962 р. Борис Коган організував групу з 7-ми чоловік - А. Назаров, С. Олейникова, Ліля Сергєєва, Іра Кудряшова, Олексій Ємельянов і Валерій Шарапов.

Червень 1962 р. Участь у Першому Всесоюзному зльоті спелеологів на Ай-Петринській яйлі (спелеотехніка, топозйомка, навчальні спуски в шахти, пошук).

Після зльоту число членів секції істотно зросло і через рік було вже 2 секції - БССС (Б. Коган) і Мала секція при ДЕТС (В. Шарапов).

Детальніше...

Севастопольський спелеологічний клуб «Геліктит»

Севастопольський спелеологічний клуб «Геліктит» створений 2 серпня 1990 року на основі секції туризму СПТУ №30 ім. Ю.А. Гагаріна. Клуб створювався з метою об’єднання та координування суспільної діяльності по розвідуванню, першопроходженню та документації печер в регіоні. З 2004 року до цього часу є первинною організацією Української спелеологічної Асоціації в м.Севастополі.

За результатами спелеологічних розвідок з часу заснування ведеться накопичувальний клубний архів.

Детальніше...

Сімферопольський спелеоклуб «Карст»

Сімферопольський спелеоклуб «Карст»

Спелеоклуб «Карст» був заснований 16 січня 1998 року у місті Сімферополі на території КДМУ ім. Георгіївського (нині Медична академія імені С.І. Георгіївського). На той момент клуб очолила Клименко Світлана Юріївна. Прибирання старих меблів та сміття з приміщення, настил підлоги ригаполом, навіска перших трас – так виникло народження клубу, яке згуртувало за 10 років велику кількість людей єдиною спелеониткою.

Детальніше...

Кримський гірсько-спелеологічний клуб

Клуб є продовжувачем діяльності Лабораторії карсту та спелеології при Сімферопольському державному університеті, створеного Дублянським В.М.

Датою офіційного відкриття Кримського гірсько-спелеологічного клубу можна вважати 20 травня 2006 року. Ідея створення належить Самохіну Генадію.

Детальніше...

Спелеосекція Ялтинського міського гірського клубу ім. Дмитрієва

Спелеосекція Ялтинського міського гірського клубу ім. Дмитрієва

Основні інтереси учасників – спелеологія, пошук та розкопування нових печер, спелеосходження та розкопування в уже відомих печерах. Попутно – пішохідний туризм, мультиспорт, МТВ.

В черговий раз секція відновила свою працю у вересні 2007 року.

Контакти:

Керівник секції: Ярославцев Антон, e-mail: caver2004[@]mail.ru

Група в контакті

Посилання на статтю про історію Кримського гірського клубу і його Ялтинського відділення: "Кримський гірський клуб і його роль в становленні індустрії туризму"

Сімферопольський спелеотуристичний клуб «Альтернатива»

Спелеотуристичний клуб «Альтернатива» наймолодший клуб міста Сімферополя. Ідея його створення виникла після експедиції в печеру Каскадна (Ай-Петрі, Крим), яка проходила 6-8.03.2010 р. Ця експедиція засвідчила наявність непереборних об’єктивних супереченнь між керівництвом спелеоклуба «Карст», в якому раніше перебувало багато членів клуба та ініціативної групи із семи чоловік, які першими висловили бажання вийти зі складу «материнського клубу».

Остаточно ця ідея сформувалася у квітні 2010 р. В цей час починаються активні пошуки приміщення де б мали змогу відбуватись клубні тренування. До цього часу загальні зібрання проходили в приміщенні наданому «Кримським інститутом економіки та господарського права».

Детальніше...

Севастопольський СК «Зелені Камнеїди»

Передумовами для створення спелеоклубу стало відкриття печери Мамут-Чокрак, тоді, в липні 2010 року група севастопольських спелеологів почала активно досліджувати цю печеру. Однак, ідея створення самостійного спелеоклубу з'явилася в січні 2011 року.

В даний час спелеологічний клуб «Зелені Камнеїди» є первинною огранізацією Української спелеологічної Асоціації, і в нього входять більше 20-ти спелеологів з різних міст Криму (Севастополь, Сімферополь, Ялта). Члени клубу активно співпрацюють з Українським інститутом спелеології і карстології.

У сферу інтересів клубу входить дослідження та вивчення печер південно-західного Криму (Ай-Петринский і Байдарсько-Балаклавський карстові райони).

Основні проекти клубу: печери «Мамут-Чокрак» і «Байдар-Чокрак».

Детальніше...

УКРАЇНСЬКА СПЕЛЕОЛОГІЧНА АСОЦІАЦІЯ

Запрошує в свої ряди усіх, хто цікавиться підземними відкриттями і дослідженнями, романтикою підземних подорожей, кого турбує збереження уразливого світу природних печер і хто здатний оцінити переваги спільної діяльності і співпраці.

На сьогоднішній день в Україні досліджено та внесено в кадастр

2196 печер.

Членами УСА є 104 спелеологи, які представляють 33 клуби із

5-и країн, з них 84 - спелеологи із України.

ДРУЗІ! НЕ ЗАБУДЬТЕ СВОЄЧАСНО ПОНОВИТИ СВОЄ ЧЛЕНСТВО В АСОЦІАЦІЇ НА 2023 РІК!


Вступити до УСА