БССС

Історія БССС 1962-2012 р.
Березень 1962 р. Борис Коган організував групу з 7-ми чоловік - А. Назаров, С. Олейникова, Ліля Сергєєва, Іра Кудряшова, Олексій Ємельянов і Валерій Шарапов.
Червень 1962 р. Участь у Першому Всесоюзному зльоті спелеологів на Ай-Петринській яйлі (спелеотехніка, топозйомка, навчальні спуски в шахти, пошук).
Після зльоту число членів секції істотно зросло і через рік було вже 2 секції - БССС (Б. Коган) і Мала секція при ДЕТС (В. Шарапов).
Севастопольський спелеологічний клуб «Геліктит»
|
Севастопольський спелеологічний клуб «Геліктит» створений 2 серпня 1990 року на основі секції туризму СПТУ №30 ім. Ю.А. Гагаріна. Клуб створювався з метою об’єднання та координування суспільної діяльності по розвідуванню, першопроходженню та документації печер в регіоні. З 2004 року до цього часу є первинною організацією Української спелеологічної Асоціації в м.Севастополі. За результатами спелеологічних розвідок з часу заснування ведеться накопичувальний клубний архів. |
Сімферопольський спелеоклуб «Карст»

Спелеоклуб «Карст» був заснований 16 січня 1998 року у місті Сімферополі на території КДМУ ім. Георгіївського (нині Медична академія імені С.І. Георгіївського). На той момент клуб очолила Клименко Світлана Юріївна. Прибирання старих меблів та сміття з приміщення, настил підлоги ригаполом, навіска перших трас – так виникло народження клубу, яке згуртувало за 10 років велику кількість людей єдиною спелеониткою.
Кримський гірсько-спелеологічний клуб
|
Клуб є продовжувачем діяльності Лабораторії карсту та спелеології при Сімферопольському державному університеті, створеного Дублянським В.М. Датою офіційного відкриття Кримського гірсько-спелеологічного клубу можна вважати 20 травня 2006 року. Ідея створення належить Самохіну Генадію. |
Спелеосекція Ялтинського міського гірського клубу ім. Дмитрієва

Основні інтереси учасників – спелеологія, пошук та розкопування нових печер, спелеосходження та розкопування в уже відомих печерах. Попутно – пішохідний туризм, мультиспорт, МТВ.
В черговий раз секція відновила свою працю у вересні 2007 року.
Контакти:
Керівник секції: Ярославцев Антон, e-mail: caver2004[@]mail.ru
Посилання на статтю про історію Кримського гірського клубу і його Ялтинського відділення: "Кримський гірський клуб і його роль в становленні індустрії туризму"
Сімферопольський спелеотуристичний клуб «Альтернатива»
|
Спелеотуристичний клуб «Альтернатива» наймолодший клуб міста Сімферополя. Ідея його створення виникла після експедиції в печеру Каскадна (Ай-Петрі, Крим), яка проходила 6-8.03.2010 р. Ця експедиція засвідчила наявність непереборних об’єктивних супереченнь між керівництвом спелеоклуба «Карст», в якому раніше перебувало багато членів клуба та ініціативної групи із семи чоловік, які першими висловили бажання вийти зі складу «материнського клубу». Остаточно ця ідея сформувалася у квітні 2010 р. В цей час починаються активні пошуки приміщення де б мали змогу відбуватись клубні тренування. До цього часу загальні зібрання проходили в приміщенні наданому «Кримським інститутом економіки та господарського права». |
Севастопольський СК «Зелені Камнеїди»
|
Передумовами для створення спелеоклубу стало відкриття печери Мамут-Чокрак, тоді, в липні 2010 року група севастопольських спелеологів почала активно досліджувати цю печеру. Однак, ідея створення самостійного спелеоклубу з'явилася в січні 2011 року. В даний час спелеологічний клуб «Зелені Камнеїди» є первинною огранізацією Української спелеологічної Асоціації, і в нього входять більше 20-ти спелеологів з різних міст Криму (Севастополь, Сімферополь, Ялта). Члени клубу активно співпрацюють з Українським інститутом спелеології і карстології. |
У сферу інтересів клубу входить дослідження та вивчення печер південно-західного Криму (Ай-Петринский і Байдарсько-Балаклавський карстові райони).
Основні проекти клубу: печери «Мамут-Чокрак» і «Байдар-Чокрак».
УКРАЇНСЬКА СПЕЛЕОЛОГІЧНА АСОЦІАЦІЯ
Запрошує в свої ряди усіх, хто цікавиться підземними відкриттями і дослідженнями, романтикою підземних подорожей, кого турбує збереження уразливого світу природних печер і хто здатний оцінити переваги спільної діяльності і співпраці.