Особисте спорядження вертикальщика
Доброго дня, Юрій Михайлович. Серед новачків-спелеологів дуже часті суперечки про те, в якій послідовності та що саме повинно висіти в дельті. Було б добре, якби Ви написали статтю на сайт УСА, де виклали б своє бачення цього питанння та показали б все на кількох світлинах.
Питання наступні:
- послідовність.......?
- про те, які вуса краще?
- як краще кріпити вуса?
- про спускові пристрої?
- жумар чи бейсик?
- овальна чи трикутна дельта?
- система верхня, нижня?
- і т. д.)
Тестування ліхтарів виробництва Fenix
Мені випала нагода протестувати налобні ліхтарики виробництва Fenix. Пред'явили їх офіційні представники Фенікс в Україні — портал Fonarik.com.
Всього було взято три моделі: HL20, HP10 і HP20. Перший позиціонувався мною як запасне і табірне світло, останні два як основне світло.
Розпочну з упаковки і комплектації. HL20 та HP10 постачаються у звичайній вакуумній упаковці. В комплекті ідуть ремінці для кріплення на голову або каску, у HP10 додатково є кріплення для кабеля, ремінчик кріплення (щоб ліхтарик не сповзав на лоб) і зйомний розсіювач. Старший в цьому ряду HP20 має власний контейнер в якому акуратно складений сам ліхтарик, інструкція, ремінці кріплення, прищепки для фіксації кабеля.
Синдром зависання в обв'язці: факти і вигадка
Автор статті: Джо Айві — техаський спелеолог. Загинув у 2000 р.
Останнім часом зустрічається багато непідтвердженої інформації, яка стосується синдрому підвішеного стану (HHS, Harness Hang Syndrome — синдром зависання в обв'язці, обв'язочний синдром, синдром підвішеного стану. Будемо використовувати більш загальний останній термін, оскільки схожі паталогічні процеси відбуваються не тільки при зависанні в обв'язці на мотузці, а й при інших умовах — примітка перекладача). Складається враження, що одні методи підйому по мотузці його викликають, а інші ні, і що при зависанні людини на мотузці синдром підвішеного стану не являється причиною розвитку паталогій. Щоб прояснити ситуацію ми розглянемо історію проведення тестів, їх результати і отримані висновки. Синдром підвішеного стану полягає в швидкій втраті свідомості, яка веде до смерті, і викликається незрушним зависанням у обв'язці. Він спостерігається при всіх типах обв'язок і методах підйому. Кожна людина, яка непорушно зависає у обв'язці на мотузці, знаходиться у серйозній небезпеці і потребує невідкладної допомоги.
Синдром підвішеного стану
Переклад з англійської: Е.Ваш
Корекція перекладу: Г.Корпош, О.Осадчинська
Синдром підвішеного стану являється природньою реакцією людини на непорушне знаходження у вертикальному положенні, при якому спільна дія децентралізації кровообігу, депонування крові в переферійних судинах і дисбалансу в роботі серцево-судинної та дихальної систем призводять до ортостатичних порушень, аж до втрати свідомості. В англомовній літературі синдрому підвішеного стану відповідають терміни Harness Hang Syndrome, Suspension Trauma, Orthostatic Incompetence; в російськомовному спелеосередовищі — синдром зависання в обв'язці або обв'язочний синдром; в медичному середовищі — ортостатична непереносимість (примітка перекладача).
Синдром підвішеного стану може викликатися зависанням в обв'язці на мотузці(зумисним або випадковим), попаданням в обмежений простір, при транспортуванні ношей у вертикальному положенні у незворушному стані. Якщо така ситуація не контролюється, то в найближчому часі вона може стати смертельно небезпечною.
Що таке синдром підвішеного стану?
Небезпека тривалого зависання в обв'язці і відповідне надання допомоги
Збірник МЕДИЦИНА ДИКОГО ТА НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА (WILDERNESS & ENVIRONMENTAL MEDICINE), 22,77-86 (2011)
Оглядова стаття
Небезпека тривалого зависання в обв'язці та відповідне надання допомоги
Роджер Мортімер, доктор медицини, Відділення сімейної медицини, Програма медичної освіти, Каліфорнійський університет в Сан- Франциско, Фресно, штат Каліфорнія, США. п
Переклад з англійської – Е.Ваш. Корекція перекладу: Г.Корпош, О.Осадчинська.
Синдром підвішеного стану виражається станом шоку, викликаним пасивним знаходженням у обв'язці. Ті, хто пережив пасивне зависання у обв'язці підлягають ризику виникнення рабдоміолізу. У більшості випадків це спостерігається у людей, що зависли на мотузці в обв'язці. У людини, що знаходиться при свідомості, рухи ногами служать венозною помпою, що повертає кров в область центрального кровообігу. У пасивно зависнувшої людини депонування крові в ногах веде до гіперперфузії життєво важливих органів. В експерементальних випадках пасивне зависання приводило до втрати свідомості через лічені хвилини. Базуючись на попередніх випадках смертей, включно 7, що трапились після зняття людини з мотузки, більшість авторів рекомендували нестандартні способи попередження шоку, такі як 30-хвилинне утримання потерпілого у вертикальному положенні або в положенні сидячи на “корточках” перед тим як покласти його горизонтально. Така рекомендація припускає, що небезпека раптової смерті викликається гострим перевантаженням звільненого об'єму крові або дією продуктів розпаду в крові, що повертається в область центрального кровообігу. Це припущення не підтверджується ні випадками раптових смертей після зняття потерпілих з мотузки, ні сучасним розумінням фізіології. Членам пошукових і рятувальних груп, а також членам групи, що надають допомогу колезі який завис на мотузці без свідомості, необхідно слідувати стандартним реанімаційним процедурам, щоби якнайшвидше відновити циркуляцію крові у життєво важливих внутрішніх органах потерпілого. Ключові слова: шок, ортостатичний, вазовагальний, обв'язка, рабдоміоліз, синдром підвішеного стану, синдром зависання у обв'язці.
УКРАЇНСЬКА СПЕЛЕОЛОГІЧНА АСОЦІАЦІЯ
Запрошує в свої ряди усіх, хто цікавиться підземними відкриттями і дослідженнями, романтикою підземних подорожей, кого турбує збереження уразливого світу природних печер і хто здатний оцінити переваги спільної діяльності і співпраці.