Фотограмметрична локалізація печерних входiв

  В сучасному світі дрони можуть нести службу не тільки на війні, а також для спелеологічних цілей.

  10 років експедицій в Лаос дали нам багато чудових відкриттів, десятки кілометрів першопроходів, десятки кілометрів топографії та іншої радості спелеології.

  Зрозуміло, що всього цього не сталося, якщо би ми не вміли шукати та знаходити нові печери.

  Перед вибором районів спелеопошуків ми ознайомилися зі звітами інших спелеологів, щоб не шукати там, де вже знайшли інші.

  Використовували класичні методи “слідом за краплею води”, “спитати місцевого”, інноваційними методами “на звук дискотеки”, що чутно з печери, ми знаходили нові “входи”, на звуки мавп зранку, що ночують на входах великих печер, розглядували космознімки, орієнтуючись на кольори відвалів гірської породи, на локально-ростущі дерева, купували детальні топографічні карти та виловлювали тонкі печерні матерії, медитуючи над ізолініями, або просто лізли на гору, часто, вельми непросту для  ходіння в пляжних “шльопках”, з надією знайти дірку. Навіть роблячи першопрохід з топозйомкою, ми брали з собою GPS навігатор, - щоб у випадку знаходження нового “виходу” засікти методом усереднення його координати.

  

Детальніше...

17 сифонів печери Крубера-Воронья

Кілька місяців тому до мене надійшов лист від американського спелеолога Біла Стоуна. Біл цікавився зануреннями в сифони печери Крубера-Воронья. Ця інформація йому була потрібна для преамбули до нової книги Мартіна Фара. Звичайно ж, Біла в першу чергу цікавили найглибші та найпротяжніші сифони печери Крубера. Але так вийшло, що відповідаючи на запитання Біла, мені самому стало цікаво, а скільки ж усього сифонів у печері Крубера. Підрахувавши, я навіть трохи був здивований. Виявилося, що в печері на сьогоднішній день відомо 17 сифонів.

14 сифонів знаходяться в Основній гілці та 3 сифони в гілці Некуйбишевська. Частина сифонів розташована в притоках печери. Деякі сифони печери не пройдені до цього часу, є сифони, у які навіть ніхто й не занурювався. Нумерація сифонів у печері якось не прижилася, але у більшості сифонів є свої власні імена. У складеному списку сифони пронумеровані в порядку та у відповідності з хронологією їх дослідження.

S1. Сифон Бермуди, або С1. Основна гілка, глибина -1440 метрів

Перший сифон, який знайдено спелеологами в печері Крубера. Це сталося в січні 2001 року, під час експедиції УСА. Одночасно із сифоном був знайдений, як тоді здавалося, і обхід цього сифону, що дозволив спелеологам, спуститися на рекордну на ті часи глибину 1710 метрів. Вперше в сифон занурився і пронирнув Олег Климчук у серпні 2003 року в ході експедиції Київського спелеологічного клубу та команди Cavex. За сифоном була відкрита абсолютно окрема частина печери, що згодом стала найглибшою. Першопрохідники визначили параметри сифону 7/-2. Насправді все виявилося набагато простіше. Також завдяки застосуванню інженерних методів сифон вдалося трохи спростити для проходження (експедиції УСА, серпень і жовтень 2004). Його параметри на сьогоднішній день 2/-1. Сифон пронирюється звичайно без застосування аквалангів. Обладнано стаціонарним ходовиком 10мм та транспортною мотузкою для перетягування вантажів.

Найглибша печера світу. Сифон Бермуди

Фото ЮРІЙ КАСЬЯН. Основна гілка. Глибина -1440м. Сифон Бермуди.

Найглибша печера світу. Сифон Бермуди

Фото ЮРІЙ КАСЬЯН. Основна гілка. Глибина -1440м. Сифон Бермуди.

Детальніше...

Найглибша печера світу Крубера-Воронья у фотографіях

Найглибша печера світу Крубера-Воронья у фотографіях. Усі фотографії зроблені спелеологами - реальними учасниками експедицій у найглибшу печеру світу.

Експедиції в печеру Крубера-Воронья під егідою Української спелеологічної Асоціації проводяться з 1999 року в рамках проекту УСА "Поклик безодні".

Стаття написана в продовження статті "Руйнівник фотоміфів про печеру Крубера-Воронья" з метою ознайомити користувачів інтернету зі справжніми фотографіями з найглибшої печери світу Крубера-Воронья.

Найглибша печера світу Крубера-Воронья

Фото: ЮРIЙ КАСЬЯН. Вхідний 60-метровий колодязь в найглибшу печеру світу - Крубера-Воронья

Найглибша печера світу Крубера-Воронья

Фото: ЮРIЙ КАСЬЯН. Перший меандр після вхідного колодязя

Детальніше...

Руйнівник фотоміфів про печеру Крубера-Воронья

Інтернет - кумедна штука. Одночасно з тим, що він приносить велику користь сучасній людині, він також несе в собі багато всякого мотлоху і не кожен може впоратися з тим потоком інформації, який виливається в мережу. Інтернет дуже розслаблює і сприяє тому, що більшість перестають думати, легковажно довіряючи всьому, що зустрічають на сторінках мережі. Втім, міркувати на тему корисності та шкідливості інтернету тут я не збираюся. У цій статті я хочу поділитися своїми дослідженнями деяких дуже відомих фотознімків, які вже встигли поширитися по інтернету, як знімки найглибшої у світі печери Крубера-Воронья. Не дивлячись на те, що це знімки зовсім інших печер і навіть з інших континентів, ці фотографії фігурують на сайтах Іспанії, Угорщини, Бразилії, В'єтнаму, Китаю та інших країн.

Детальніше...

Найдовші печери світу

Нижче представлено список 100 найдовших печер світу. Таблиця складена за даними NSS GEO2 (Американського Національного спелеологічного Товариства), які знаходяться на сайті http://www.caverbob.com/. Звертаємо вашу увагу на те, що поряд з параметрами печер стоїть дата поновлення даних. Тобто, якщо дані по відомій вам печері не відповідають даним таблиці, це говорить про те, що нові параметри печери ще не були відправлені до NSS GEO2.

Детальніше...

Найглибші печери світу

Нижче представлено список 100 найглибших печер світу. Таблиця складена за даними NSS GEO2 (Американського Національного спелеологічного Товариства), які знаходяться на сайті http://www.caverbob.com/. Звертаємо вашу увагу на те, що поряд з параметрами печер стоїть дата поновлення даних. Тобто, якщо дані по відомій вам печері не відповідають даним таблиці, це говорить про те, що нові параметри печери ще не були відправлені до NSS GEO2.

Детальніше...

УКРАЇНСЬКА СПЕЛЕОЛОГІЧНА АСОЦІАЦІЯ

Запрошує в свої ряди усіх, хто цікавиться підземними відкриттями і дослідженнями, романтикою підземних подорожей, кого турбує збереження уразливого світу природних печер і хто здатний оцінити переваги спільної діяльності і співпраці.

На сьогоднішній день в Україні досліджено та внесено в кадастр

2196 печер.

Членами УСА є 104 спелеологи, які представляють 33 клуби із

5-и країн, з них 84 - спелеологи із України.

ДРУЗІ! НЕ ЗАБУДЬТЕ СВОЄЧАСНО ПОНОВИТИ СВОЄ ЧЛЕНСТВО В АСОЦІАЦІЇ НА 2023 РІК!


Вступити до УСА