Поклик Безодні

Дослідницький проект

Проект був ініційований в 1997 році, виразно сформульований в 2000 році, реорганізовано в 2003 році. Основним завданням проекту була прийнята реалізація протягом певного періоду (передбачалося - до 2005 року) природної мрії усіх спелеологів-"вертикальщиків" - відкриття і дослідження першої на Землі природної печери глибиною понад 2000 метрів.

Реалізація цього завдання в рамках проекту базується на науковому підході до вибору районів та методиці розвідування печер, а також на систематичних комплексних зусиллях з підготовки кадрів, створення матеріальних ресурсів експедицій та розвідуванню обраних районів і печер. Районами, які досліджуються в рамках проекту, є масиви Арабіка (Західний Кавказ, Абхазія) і Аладаглар (Східний Таурус, Туреччина). Проект здійснюється УСА у співпраці з низкою інших організацій. Координаторами проекту являлются О.Климчук, Ю.Касьян і Н.Соловьев.

В рамках проекту "Поклик Безодні" в 2004 році були підготовлені і проведені три експедиції:

  • Експедиція на масив Аладаглар, Туреччина, 4-28 липня, збірна експедиція УСА, 25 учасників з України, Туреччини, Росії, Британії, кер. О.Климчук і Ю.Касьян, основна мета - продовження дослідження печери Кузгун.
  • Експедиція на масив Арабіка, 1-30 серпня, збірна експедиція УСА, близько 50 учасників з України, Росії, Молдови, Абхазії, Іспанії, Франції, кер. Н.Соловьев, основна мета - продовження дослідження печери Крубера-Воронья та інших печер долини Ортобалаган.
  • Експедиція на масив Арабіка, початок у середині вересня, збірна експедиція УСА, 9 учасників, кер. Ю.Касьян, основна мета - продовження дослідження печери Крубера-Воронья з урахуванням результатів серпневої експедиції.

За заявкою О.Б.Климчука, на реалізацію експедицій проекту «Поклик Безодні» 2004 року отримано грант Національного географічного товариства США та журналу National Geographic. Кошти гранту (35000 $) спрямовані, головним чином, на придбання спорядження та обладнання, яке склало "Експедиційний Фонд УСА". Цей фонд буде використовуватися як на подальші експедиції проекту «Поклик Безодні», так і на інші експедиції під егідою УСА та навчальні заходи.

Допомога в оснащенні та організації експедицій проекту 2004 року надали екіпірувальні центри "Траверс" і "Кейвекс-Клаб" (Київ), компанії "Мотор-Січ" (Запоріжжя), Meander (Словаччина), Leica Geosystems (Швейцарія), "Мегаком" ( Харків). Різноманітну підтримку в Туреччині надавала Геологічна Служба країни. Підтримку в Абхазії і транспортне забезпечення здійснював ватік Вартанян (Гантіаді). Організаційне сприяння експедиції на Арабіку надавали урядові організації Абхазії і Володимир Какалія. Ми сердечно дякуємо також усім тим колегам-спелеологам, хто підтримував нас організаційно і морально в непростій історії підготовки і проведення цих експедицій, хто щиро порадів досягнутим результатам, не тільки печерним.

О.Климчук, Ю.Касьян і Н.Соловьев, координатори проекту "Поклик Безодні".

УКРАЇНСЬКА СПЕЛЕОЛОГІЧНА АСОЦІАЦІЯ

Запрошує в свої ряди усіх, хто цікавиться підземними відкриттями і дослідженнями, романтикою підземних подорожей, кого турбує збереження уразливого світу природних печер і хто здатний оцінити переваги спільної діяльності і співпраці.

На сьогоднішній день в Україні досліджено та внесено в кадастр

2196 печер.

Членами УСА є 104 спелеологи, які представляють 33 клуби із

5-и країн, з них 84 - спелеологи із України.

ДРУЗІ! НЕ ЗАБУДЬТЕ СВОЄЧАСНО ПОНОВИТИ СВОЄ ЧЛЕНСТВО В АСОЦІАЦІЇ НА 2023 РІК!


Вступити до УСА