Кадастр печер Івано-Франківської області

Дослідницький проект

Об’єкт дослідження

Печери Івано-Франківської області

Цілі

Створення кадастру печер

Завдання

Топозйомка і паспортизація печер

Методи дослідження

Загальноспелеологічний, спелеопідводний, трасування, інженерно-технічний, картографічний, фотодокументації, спелеоархеологічний, палеозоологічний, геофізичні

Основні результати

На сьогодні в Івано-Франківській області відомо понад 100 печер. Для 80 з них виконані топозйомки і короткі описи. Значна частина цих печер розташована в межиріччі Дністра і Пруту (Покуття) (Тисменецький, Тлумацький та Городенківський адміністративні райони). Ряд печер відомий, також, у пісковикових формаціях Карпат (Косівський і Верховинський райони).

Найдовша в області – печера Покутянка (Нежданна) (935 м). Найдовша печера в пісковиках Тектонічна (Довбуша) – 417 м (м. Яремче).

Найгарніша печера Сталактитова, в минулому з дуже багатим кальцитових оздобленням. У печері зберігся унікальний для регіону сталагміт заввишки 1,5 метри. Досить цікаві вертикальні корозійно-гравітаційні печери глибиною до 40 м в районі села Одаїв. Комісія УСА з кадастрового обліку планує випуск Кадастру печер Івано-Франківської області. Видання кадастру постійно відкладається, оскільки після кожного чергового виїзду з’являються нові об’єкти, що потребують топозйомки і дорозвідки. На сьогодні додаткового обстеження вимагають близько десяти об’єктів. Запрошуємо до співпраці всіх спелеологів, які бажають внести свою посильну допомогу в дослідженні цього, красивого і цікавого спелеорайону. Результатом наших спільних зусиль стане максимально повний кадастр печер Івано-Франківської області.

Координатори:

Купріч П. tel: +380509210052, e-mail: kuprich1980[@]gmail.com

Рідуш Б. tel: +380509093639, e-mail: bridush[@]gmail.com

 

УКРАЇНСЬКА СПЕЛЕОЛОГІЧНА АСОЦІАЦІЯ

Запрошує в свої ряди усіх, хто цікавиться підземними відкриттями і дослідженнями, романтикою підземних подорожей, кого турбує збереження уразливого світу природних печер і хто здатний оцінити переваги спільної діяльності і співпраці.

На сьогоднішній день в Україні досліджено та внесено в кадастр

2196 печер.

Членами УСА є 104 спелеологи, які представляють 33 клуби із

5-и країн, з них 84 - спелеологи із України.

ДРУЗІ! НЕ ЗАБУДЬТЕ СВОЄЧАСНО ПОНОВИТИ СВОЄ ЧЛЕНСТВО В АСОЦІАЦІЇ НА 2023 РІК!


Вступити до УСА