Нова печера на Буковині

Створено: П'ятниця, 24 червня 2022
Нова печера на Буковині

15 травня при обстеженні гіпсового кар’єру на півночі села Мамалига, була відкрита нова лабіринтова печера.

Учасниками відкриття були чернівчани: Богдан Рідуш, Василь Шавранський, Марина Фіщук і Тетяна Онуфрійчук (Чернівецький СК «Троглодит»), та киянка Ксенія Бондар (Чортківський КС «Кристал»). Б.Рідуш та К. Бондар – доктори наук, їм і належала сама ідея завітати до кар’єру з науковою метою. Першим же розвідником вхідної частини став аспірант ЧНУ Василь Шавранський.

21 травня, відбулось наступне обстеження печери розширеним колективом. Усі настільки захопилися проходженням, що часу на топозйомку майже не залишилось. Поклали на карту перших 70 метрів.

У цьому кар’єрі карстові порожнини, майже вщент заповнені глиною, були відомі давно. Ще з 1976 року була відома печера Повзучий Голландець, завдовжки 274 м. Проте, на сьогодні, вона, ймовірно, цілком знищена видобутком гіпсу.

Нова печера, яка поки що називається як і село, – Мамалига, також відкрилась, значною мірою, завдяки всиханню глинистого заповнювача, проте, є й ділянки які ніколи не були заповнені глиною. На сьогодні, топозйомка невеликої частини печери склала 555 метрів.

Попереду багато роботи – топозйомка, розкопки, першопроходження та інші дослідження нових галерей.

УКРАЇНСЬКА СПЕЛЕОЛОГІЧНА АСОЦІАЦІЯ

Запрошує в свої ряди усіх, хто цікавиться підземними відкриттями і дослідженнями, романтикою підземних подорожей, кого турбує збереження уразливого світу природних печер і хто здатний оцінити переваги спільної діяльності і співпраці.

На сьогоднішній день в Україні досліджено та внесено в кадастр

2148 печер.

Членами УСА є 90 спелеологи, які представляють 33 клуби із

6-и країн, з них 65 - спелеологи із України.

ДРУЗІ! НЕ ЗАБУДЬТЕ СВОЄЧАСНО ПОНОВИТИ СВОЄ ЧЛЕНСТВО В АСОЦІАЦІЇ НА 2024 РІК!


Вступити до УСА