реакція UIS

Ответить
Аватара пользователя
zinok
Сообщения: 38
Зарегистрирован: 10 сен 2012, 12:22
Откуда: Киев

реакція UIS

Сообщение zinok » 18 мар 2022, 23:19

UKR:
Бюро UIS висловило глибоку тривогу та занепокоєння щодо військових злочинів, які здійснюються в Україні, і застерігає від серйозних наслідків конфлікту для спелеологічної спільноти.
Тому ми звертаємося до вас, щоб розповсюдити наведену нижче заяву. Ми будемо вдячні, якщо ви надішлете його до свого списку спелеологічних контактів.

ЗАЯВА БЮРО UIS ПРО СИТУАЦІЮ В УКРАЇНІ
Мета UIS – сприяти спілкуванню людей у всіх країнах, які цікавляться печерами, карстом та пов’язаними з ними об’єктами та місцевістю. Спелеологія характеризується взаємоповагою та транскордонним співробітництвом без застережень.
УІС співпрацює з багатьма російськими та українськими спелеологами, спелеологами та карстологами-науковцями. Бюро UIS твердо вірить у спелеологію як платформу для діалогу навіть під час війни, і ми переконані, що ізоляція та виключення спелеологічних спільнот шкодить усім.
Але війна – це гуманітарна катастрофа і катастрофа для природи. Бюро UIS висловлює глибоку занепокоєння та стурбованість з приводу військового вторгнення Російської Федерації в Україну, оскільки конфлікт породжує серйозну гуманітарну кризу. Бюро UIS висловлює свою підтримку всім цивільним особам, які охоплені цим конфліктом, і наші думки з народом України в цей важкий час.
Цією офіційною заявою Бюро UIS висловлює свою солідарність і підтверджує намір продовжувати підтримувати спелеологів з України та Росії та прагнути підтримувати міжнародне спелеологічне співробітництво та комунікацію в умовах геополітичної напруженості.
Бюро UIS

Аватара пользователя
zinok
Сообщения: 38
Зарегистрирован: 10 сен 2012, 12:22
Откуда: Киев

Re: реакція UIS

Сообщение zinok » 18 мар 2022, 23:21

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ УКРАЇНСЬКОЇ СПЕЛЕОЛОГІЧНОЇ АСОЦІАЦІЇ
З ПРИВОДУ ЗАЯВИ БЮРО UIS ПРО СИТУАЦІЮ В УКРАЇНІ

Шановні делегати UIS!
Шановні спелеологи та дослідники карсту!
Ми, українські спелеологи та карстознавці, сприйняли заяву Бюро ЄІС щодо ситуації в Україні з поєднанням здивування та розчарування. Ця заява містить деякі оманливі та суперечливі ключові повідомлення, які вказують на те, що Бюро UIS вирішило сидіти на паркані та вести «звичайну роботу» в ці драматичні часи. Нижче ми пояснюємо, чому ми так вважаємо, посилаючись на ключові моменти заяви Бюро UIS.
Бюро UIS висловлює глибокІ стурбованість та занепокоєння з приводу військового вторгнення Російської Федерації в Україну, оскільки конфлікт породжує серйозну гуманітарну кризу.
Дякуємо за глибоке занепокоєння, Бюро UIS. Ми в Україні чули про глибоке занепокоєння від численних міжнародних організацій та урядів з 2014 року, коли Росія анексувала Крим і вторглася та створила маріонеткові квазі-“республіки” на сході України. Проте міжнародні дії щодо припинення цієї очевидної агресії були слабкими або відсутні. Ця агресія забрала майже 15000 життів і спричинила 1,5 млн переміщених осіб, а в Україні з 2014 року тривала війна низької інтенсивності, яку підтримує Росія.
Зараз відбувається не просто конфлікт, а повномасштабна війна Росії за завоювання та колонізацію України, знищення української нації, деморалізацію Європи та глобальний підрив демократії та свободи. Це призвело не просто до серйозної гуманітарної кризи, а й до справжньої гуманітарної катастрофи в кількох містах України, таких як обложений Маріуполь, де було вбито щонайменше 3000 людей і де понад 300 000 людей були взяті в заручники і залишаються вже два тижні під масованим бомбардуванням, без електрики, опалення, палива, води та їжі.
Смертельне вторгнення Росії в Україну викликало засудження вчених і дослідницьких організацій по всьому світу, від численних громадських осіб і організацій у всьому світі. Однак Бюро UIS лише висловлює глибоку стурбованість та занепокоєння, але не засуджує російську агресію та протести проти неї, не кажучи про будь-які дії.
Speleology is characterized by mutual respect and cross-border cooperation without reservations.
Правда, без застережень? Чи вважає Бюро UIS, що заняття спелеологією звільняє людей та їхні спільноти від будь-яких морально-етичних міркувань? Чи варто продовжувати поважати спелеологів, які підтримують В.Путіна та ворожу політику кремлівського режиму? Чи маємо ми зберегти їхнє право голосу на майбутній Генеральній асамблеї UIS, продовжувати займатися спелеологією з ними та виконувати спільні дослідницькі проекти?
Велика кількість національних та міжнародних організацій у всьому світі, зокрема в галузі науки, спорту, культури та бізнесу, твердо сказали «ні» на подібні питання, але Бюро UIS заявляє про свою прихильність до «співробітництва без застережень».
Бюро UIS твердо вірить в спелеологію як платформу для діалогу навіть під час війни, і ми переконані, що ізоляція та виключення спелеологічних спільнот шкодить усім.
Росію виключають практично з усіх міжнародних організацій. 5 березня Єврокомісія заявила, що призупиняє наукову співпрацю з Росією. Міжнародний союз геологічних наук (IUGS) заморожує будь-яку діяльність з Російською Федерацією. Група найбільших дослідників Німеччини, включаючи Німецький дослідницький фонд, прийняла рішення заморозити будь-яку наукову співпрацю з Росією. У заяві від 25 лютого Альянс наукових організацій Німеччини стверджує, що дослідницькі фонди країни більше не будуть приносити користь Росії, що спільні наукові заходи не відбуватимуться і що нова співпраця не почнеться. Велика кількість університетів у всьому світі рішуче засудили російську агресію та скасували співпрацю з російськими установами та науковцями. Це лише кілька прикладів численних дій, які здійснюються в усьому світі, щоб змусити Росію полишити її агресивну політику.
Наведений вище пункт Бюро UIS ґрунтується на оманливому припущенні, що за агресивну поведінку Росії винний лише В.Путін та кремлівський режим, а не суспільство та «звичайні» люди. Це глибоко помилкове переконання. «Не тільки Путін: більшість росіян підтримують війну в Україні» [ https://www.atlanticcouncil.org/blogs/u ... n-ukraine/ ] . Народ Росії багато разів голосував за Путіна, і нинішня війна з ентузіазмом сприймається явною більшістю росіян. Останні дані опитуваннь свідчать про те, що Росія підтримує війну в Україні (див. посилання вище). Ці опитування показують, що особисте схвалення Путіна з початку вторгнення зросло на 6-7%, довівши його до 71%. Також було виявлено, що близько 58% росіян схвалили вторгнення в Україну.
Академічна спільнота не є винятком із цієї тенденції. Керівники 250 російських університетів 4 березня опублікували офіційне звернення Спілки ректорів Росії, у якому виправдовували війну та висловили підтримку президенту В.Путіну. У цьому зверненні йдеться: «У йі дні дуже важливо підтримати нашу країну, нашу армію, яка захищає нашу безпеку, підтримати нашого президента, який, мабуть, прийняв найважче, важко здобуте, але необхідне рішення у своєму житті». Ми знаємо і цінуємо, що деякі російські вчені підписали лист із засудженням вторгнення, але вони є явною меншістю у відповідній спільноті.
Спелеологічні спільноти є частиною відповідних національних спільнот, і, згідно з нашими близькими знаннями російської спелеологічної сцени, наведені вище дані про підтримку Путіна та війни, загалом застосовні до неї. Більшість російських спелеологів аплодували анексії Криму в 2014 році. До них приєдналися деякі зрадники, як-от Геннадій Самохін, колишній український спелеолог, який тепло вітав анексію та з ентузіазмом почав співпрацювати з окупаційною адміністрацією. Він сприяв крадіжці бази даних Українського печерного кадастру та інтеграції її в російський печерний кадастр, - проекту, спонсором якого були Російське географічне товариство на чолі з В.Путіним (голова Опікунської ради РГС) та С. Шойгу (президент РГС і міністр оборони Росії). Ймовірно, за ці ролі Геннадія Самохіна він отримав нагороду від В.Путіна (особисто) і був обраний головою Російської спілки спелеологів (РСС). Зайве говорити, що ми не бачимо жодного засудження нинішнього російського вторгнення з боку РФ і бачимо лише кілька особистих публічно оприлюднених думок спелеологів проти цього в соціальних мережах та спелео-розсилках. Натомість ці мережі та списки показують багато постів на підтримку війни в Україні. Ми знаємо лише одного дослідника карсту з багатьох десятків, які працюють у країні, який підписав відкритий лист протесту російських учених.
Ми твердо переконані у тому, що російське суспільство, в тому числі спелеологічне співтовариство, несе велику частину відповідальності за те, що роблять В.Путін і кремлівський режим. Вонj також повиннj заплатити свою ціну за підтримку правління Путіна.
Цією офіційною заявою Бюро UIS висловлює свою солідарність і підтверджує намір продовжувати підтримувати спелеологів з України та Росії та прагнути підтримувати міжнародне спелеологічне співробітництво та комунікацію в умовах геополітичної напруженості.
Бюро UIS висловлює свою солідарність зі спелеологами з України та Росії… Рівно, солідарність із тими, хто щодня гине під російськими бомбардуваннями, і тими, хто страждає від втечі Макдональдса та відсутності айфонів та продуктів для задоволень від західної цивілізації. Рівноб солідарність із тими, хто роками протистояв російській агресії, і тими, хто голосував за В.Путіна і отримував від нього нагороди.
Ми вважаємо за сором те, що Бюро ЄІС вирішило продемонструвати свою солідарність з російськими спелеологами та намір підтримати їх у цій ситуації.
******
Українська спелеологічна асоціація закликає UIS та національні спелеологічні організації до термінового припинення членства Росії та міжнародної співпраці з російськими спелеологами, пов’язаними з РСС або іншими російськими групами та спелеологічними клубами. Закликаємо не запрошувати та не реєструвати російських спелеологів на спелеологічні конференції, зустрічі та експедиції.
Ми очікуємо, що Бюро UIS відкличе свою нинішню заяву, переосмислить свою позицію та випустить нову, чесну та моральну заяву щодо ситуації в Україні.

Президія Української спелеологічної Асоціації
Спелеологи України
UIS_statement_UkrSA_reaction_UKR.docx
(47.09 КБ) 154 скачивания
UIS_statement_UkrSA_reaction_ENG.pdf
(102.81 КБ) 158 скачиваний

Аватара пользователя
Куприч Павел
Сообщения: 1061
Зарегистрирован: 27 июл 2012, 22:42
Откуда: Чернівці

Re: реакція UIS

Сообщение Куприч Павел » 19 мар 2022, 22:47

Відповідь Польської федераціі альпіністів

Dear Mr. President

I found your letter deeply disturbing. Calling an all-out War and invasion of Ukraine by Russian army an “International Crisis in Ukraine” without even mentioning the name of aggressor and the word war is an complete understatement of the current situation. This unprovoked aggression is unmistakably a war waged by Russians where innocent people including children are dying, so maybe it is better no to give such statements that degrade the seriousness of basic facts that the world is now facing.

Furthermore the rhetoric and political correctness presented in your letter does more harm than good, as it reconfirms the Russian intelligence and Vladimir Putin’s apparatus that Europe is incapable of taking any serious steps against Russia and will avoid confrontation at all cost. It also sends a very wrong message to the citizens of Russia regarding the actions of their President and their country.

The writing was on the wall for this war, and lack of proper response greatly contributed to it, same as years of appeasement prior to World War II did. Right now there is not a single reason to hide the true nature of Russian aggression.

Marek Wierzbowski

Secretary General, Polish Mountaineering Federation

Аватара пользователя
Куприч Павел
Сообщения: 1061
Зарегистрирован: 27 июл 2012, 22:42
Откуда: Чернівці

Re: реакція UIS

Сообщение Куприч Павел » 19 мар 2022, 22:49

А ось думка Литви

Hello, dear colleagues. I thank Marek and Polish friends for their
proper reaction. I fully support their position. The FSE Bureau Letter
shocked me, so I thought about how to respond appropriately. I am
convinced that the neutral position would change quickly if your country
were attacked: bombs would fall, houses would collapse, people close to
them would die. Ukraine is now defending the whole of Europe, i.e. the
honor, security and future of us all. Let us not think that this war
will not and will not affect us. Every day of this war, paid for with
Ukrainian blood, will also cost us dearly. I wish strength to Ukraine
and strong will, solidarity to Europe.

Representative of Lithuania Gintautas Švedas.

Аватара пользователя
Куприч Павел
Сообщения: 1061
Зарегистрирован: 27 июл 2012, 22:42
Откуда: Чернівці

Re: реакція UIS

Сообщение Куприч Павел » 07 апр 2022, 14:26

Перерозглянута та змінена заява бюро міжнародного спелеологічного союзу, щодо ваійни в УКраїні.
Посилання: http://speleoukraine.org/index.php/uk/1 ... v-ukrajini

Аватара пользователя
Куприч Павел
Сообщения: 1061
Зарегистрирован: 27 июл 2012, 22:42
Откуда: Чернівці

Re: реакція UIS

Сообщение Куприч Павел » 15 апр 2022, 21:41

Позиція італійського спелеологічного товариства, мовою оригінала.


Documento di Posizione della SSI sula guerra ucràina
SSI — це аполітична асоціація che fonda le sue basi sulla speleologia e sulla colaborazione in ambito scienceco e technico con tutti i suoi appassionati, ovunque siano nel mondo.

Crediamo che tutti siamo d'accordo nel dire che la guerra non è stata e non sarà mai una solution ai problemi che, èless nascondercelo, sono semper e solo economici.

Le Mail Che Si Sono Succudute Sui Vari Social Sulla Gui в Atto Rimarcano Pesso Posizioni Estreme E, в Questo Frangente, anch i diversi comunicati che la la uis ha rilasciato dimostrano chanto hosta essere difficile esprimere una posizione che risulti coerente con i fini statutari delle institiozioni co звіт.

Il Consiglio Direttivo della SSI ritiene che colpevolizzare qualcuno non si un modo corretto di risolvere problemi, che sono più grandi delle single persone e dei gruppi, e che questi problemi debbano essere affrontati da e familite legite o sbagliate che siano. Noi riteniamo che la via del dialogo debba essere semper cercata.

Per questo motivo riteniamo che gli speleologi russi, che in questo momento sono nell'occhio del ciclone delle comunicazioni social, non possano in alcun modo kontrastare la politica della loro nazione e che isolatarli li renderebbe confront rancoirosi un neiina.

Chiedere agli speleologi russi una sconfessione ufficiale della politica del loro лідер li metterebbe certo у важкій ситуації та non riteniamo giusto che si possa pretendere una tale presa di posizione.

На завершення, il Consiglio Direttivo della SSI засуджує війну in atto, chiede che chi soffre possa essere aiutato con l'utilizzo degli strumenti more efficaci e solidarizza con tutti quelli che stanno piangendo i proprilu morti, di qualio.

Aiutiamo i nostri amici ucraini, non colpevolizziamo i nostri amici russi.

Для CD della SSI

Серджіо Орсіні

Аватара пользователя
Куприч Павел
Сообщения: 1061
Зарегистрирован: 27 июл 2012, 22:42
Откуда: Чернівці

Re: реакція UIS

Сообщение Куприч Павел » 15 апр 2022, 21:45

А це реакція професора шагіняна, на лист італійців.

A more balanced statement than the rest. Politicking is not for the speleologist and scientist
Samvel M. Shahinyan
Dr.Arch.
Professor of geoecology
Armenian Speleological Centre

Аватара пользователя
Куприч Павел
Сообщения: 1061
Зарегистрирован: 27 июл 2012, 22:42
Откуда: Чернівці

Re: реакція UIS

Сообщение Куприч Павел » 17 апр 2022, 19:19

Лист від президента Асоціація дослідників спелеології.

Dear George Veni,

Considering the call of the Ukrainian Speleology Association regarding the unjustified war initiated by Russia against Ukraine as well as the international community’s firm combatting of those invading actions, we request all of you to:

Exclude/suspend the RUS (the Russian Union of Speleologists) organizations from UIS.
To prohibit the possibility of participation of speleologists and speleology organizations from Russia to any international events.
To suspend all collaboration with the Russian speleology organizations.
To send a public message to all speleology organizations,members of the FRS.The war affects the speleologists and speleology!

With kind regards,
Bogdan BĂDESCU
the President of the Speleology Explorers Association

Аватара пользователя
Куприч Павел
Сообщения: 1061
Зарегистрирован: 27 июл 2012, 22:42
Откуда: Чернівці

Re: реакція UIS

Сообщение Куприч Павел » 17 апр 2022, 19:22

Ще один лист від президента Асоціація дослідників спелеології.

Dear Ged Campion,

Considering the call of the Ukrainian Speleology Association regarding the unjustified war initiated by Russia against Ukraine as well as the international community’s firm combatting of those invading actions, we request all of you to:

To prohibit the possibility of participation of speleologists and speleology organizations from Russia to any international events.
To suspend all collaboration with the Russian speleology organizations.
To send a public message to all speleology organizations, members of the FSE.
The war affects the speleologists and speleology!

With kind regards,

Bogdan BĂDESCU
the President of the Speleology Explorers Association

Аватара пользователя
Куприч Павел
Сообщения: 1061
Зарегистрирован: 27 июл 2012, 22:42
Откуда: Чернівці

Re: реакція UIS

Сообщение Куприч Павел » 17 апр 2022, 19:26

Лист від Шведського спелеологічного товариства.

Dear Lillya Kioseva, President of the Ukrainian Speleological Association,

I hope this letter finds you and your family safe.

I’m writing this letter to try to express our support to the people of Ukraine, the Ukrainian Speleological Association and all our fellow cavers in Ukraine during this incomprehensible madness that the invasion and war by Russia has brought to your country. It is with growing horror that we witness this meaningless war that can’t be won by Russia, and now recently reached by the news about the crimes of war that the Russian army has inflicted on the civilian population in Bucha, Mariupol, Kramatorsk and many other places that are now becoming all too familiar to the rest of the world for reasons they shouldn’t.

The Swedish speleological society (Sveriges speleologförbund) has so far donated to the “Speleo help for Ukrainian colleagues” (https://zrzutka.pl/en/7psyuf), administered by the Caving Committee of Polish Mountaineering Association. We have also decided to offer free membership in the Swedish speleological society for all Ukrainian cavers currently searching security in Sweden. If you know any Ukrainian cavers who are in Sweden because of the war, if at all possible, please ask them to contact us.

With all the best wishes, and with the hope for peace on Ukrainian terms soon,

Johannes Lundberg, President of the Swedish Speleological Society, on behalf of the board.

Аватара пользователя
Куприч Павел
Сообщения: 1061
Зарегистрирован: 27 июл 2012, 22:42
Откуда: Чернівці

Re: реакція UIS

Сообщение Куприч Павел » 29 июл 2022, 21:48

В додатку лист-відповідь російських спелеологів.
Вложения
Letter from Russian speleologists.pdf
(24.58 КБ) 188 скачиваний

Ответить