Лауреати "Почесної грамоти УСА"

З метою заохочення активної спелеологічної діяльності та визнання різних досягнень і заслуг у розвідуванні, вивченні, охороні печер і розвитку спелеології, в Українській спелеологічній Асоціації засновується система почесних звань і нагород.

Почесні звання та нагороди УСА

Нагородження "Почесною Грамотою УСА" - за великий внесок у розвиток спелеології та активну діяльність по виконанню цілей і завдань УСА. Нагороджуються не більше 10 осіб та організацій щорічно. Нагородження проводиться за рішенням Президії УСА, рішення приймається кваліфікованою більшістю голосів (не менше 2/3).

Нагородження проводиться за поданням будь-якого з членів Президії, або за поданням спеціального комітету, утвореного Президією з метою відбору кандидатів. Пропозиції щодо нагородження можуть бути висунуті будь-яким членом УСА або первинною організацією, і спрямовані до Президії або в спеціальний комітет.

Українська спелеологічна Асоціація веде і щорічно публікує Галерею Пошани, куди заносяться всі особи та організації, що отримали нагороди УСА.

1994

Юрій Касьян, Полтава

Володимир Нікішов, Москва

Григорій Сигалов, Москва

Soroka Douglas, USA

Любомир Юречко, Чортків

Центр спелеотуризму "Онікс-Тур", Сімферополь

1995

Роберт Варгович, Ужгород

Сергій Коренський, Запоріжжя

Олеся Монич, Ужгород

Олександр Омельченко, Кишинів

Глеб Рябухін, Кишинів

Ігор Телешман, Кишинів

1996

Олексій Деребчинський, Одеса

Павло Гульчук, Київ

Андрій Ковальов, Харків

Олексій Климчук, Київ

Сергій Єпифанов, Тернопіль

Григорій Сигалов, Москва

1997

Дмитро Сазонов, Київ

Володимир Снігур, Чортків

Костянтин Цуріков, Москва

Іван Сердюк, Львів

Денис Провалов, Москва

Дмитро Лиман, Харків

Леонід Суховей, Одеса

м/п "Укроп", Київ

1998

Олексій Климчук, Київ

Денис Провалов, Москва

Спелеоклуб "Батьківщина", Львів

А. Леонов, Феодосія

Павло Купріч, Чернівці

Спелеогрупа "Спарта-2", Київ

Олексій Жданович, Ужгород

Сергій Радченко, Одеса

Ігор Грек,Одеса

1999

Центр спелеотуризму "Онікс-Тур", Сімферополь

Сергій Радченко, Одеса

Команда "Второй Ешелон", Полтава, Ужгород, Харків, Дніпропетровськ

Світлана Кліменко, Сімферополь

Е. Топоркова, Сімферополь

С. Мішагін, Івано-франківськ

Михайло Сохацький, Борщів

Олександр Бобилєв, Чернівці

І. Мулявський, Львів

Костянтин Аверкієв, Сімферополь

2000

Чернівецький спелеоклуб "Троглодит"

Віталій Косякін, Ялта

Микола Соловьйов, Київ

2001

Рязанова О.Л., Нова Каховка

Пронін К.К., Одеса

Марковской К., Харків

Самохін Г., Симферополь

2003

Коржик В.П., Чернівці

Левашов В., Київ

Карева Н., Київ

Тимошевська Ю., Полтава

2005

Шакалов В., Київ

2006

Спелеоклуб «Полтава-спелео» - За багаторічну підготовку кадрів

Харківський спелеоклуб «Варіант» - до 20-річчя клубу

2007

Андраш В., Тернопіль – Кадастр печер Тернопільскої обл.

Кримський гірськоспелеологічний клуб, Симферополь

2008

Підприємство «Кизил-Коба» - за активне сприяння спелеологічної активності

Спелеоклуб «Поиск», Одеса

Снєткова Е., Москва – за багаторічні дослідження системи Мчішта-Акшаша

2009

Полтавський спелеоклуб «Полтава-спелео» - до 25-річчя клубу

Клуб спелеологів «Кристал», Чортків - до 25-річчя клубу

Спелеотуристичний клуб «Каскад», Кострижівка - до 25-річчя клубу

Кишинівський КС „ABIS”, Молдова - до 25-річчя клубу

Спелеоклуб „Aenigma”, Вільнюс, Литва - до 25-річчя клубу

2010

Спелеоклуб «Поиск» - до 45-річчя клубу та до 20-х змагань по топозйомці та орієнтуванню

Раймондас Данюнас – за активні багаторічні дослідження печер Карабі-яйли, спелеологічне довголіття та невичерпний оптимізм

Матюшкін Борис, Севастополь – за активні багаторічні дослідницькі роботи на Ай-Петрі

Турбанов Ілля – за відкриття та дослідження печери Мамут-Чокрак (Байдарська долина)

Умніцин Антон – за створення та підтримку сайту УСА

Лиман Дмитрий – за надання авторського програмного забезпечення для створення сайту УСА

2011

Київський СК «Карст» за активну спелеологічну діяльність на території західної України, дослідження печери Мушкарова Яма

Борщівський СК «Музей» за активну спелеологічну діяльність

Ялтинську спелеосекцію за багаторічні дослідження печер Ай-Петрі

2012
  • За участь у рятівній операції в печерній системі ім.Ілюхіна:
    • Юрій Касьян
    • Генадій Самохін
    • Андрій Верченко
    • Юрій Проскурняк
    • Володимир Левашов
    • Юрій Артеменко
  • За участь в експедиції в печеру Крубера-Воронья від початку до її завершення:
    • Langford Boaz
    • Зінаіда Болтенко
    • Леонід Фейгін
    • Сергій Філенко
    • Дмитро Герасименко
    • Віталій Косякін
    • Володимир Платоненко
  • За вагомий вклад в поповнення кадастру печер Тернопільської та Івано-Франківської областей:
    • Петро Площанський
  • За створення та підтримку сайту УСА, За активну діяльність на посаді Відповідального секретаря:
    • Ольга Шаманська
2013
  • за внесок в впровадженні використання новітніх технологій в спелеології та за активні багаторічні дослідницькі роботи на Поділлі:
    • Максимов Борис Михайлович
  • за багаторічні дослідження печер і підготовку молоді до занять спелеологією:
    • Мусіяченко Сергій Трофимович
  • за активну спелеологічну діяльність в дослідженні печер-джерел Байдарської долини та печер Карабі:
    • Олексій Акімов
  • за активне дослідження печери «Абсолютна»:
    • Дніпровський спелеоклуб
2014
  • за активні дослідження печери Атлантида:
    • Хмельницький спелеологічний клуб «Атлантида»
  • за активні дослідження штучних порожнин м.Києва:
    • Клуб «ACIS»
  • за активні дослідження печери Нахімовська:
    • Спелеоклуб «Свой путь»
2015
  • за активне дослідження печери Міледі:
    • Кебец Сергій Миколайович
  • за активну спелеологічну діяльність в дослідженні печер:
    • Лебедєва Ольга Володимирівна
  • за активне дослідження печер Західної України і виховання молодих спелеологів
    • Монич Олеся Омелянівна
  • за багаторічне активне дослідження печери «Попелюшка»
    • Кишинівський КС «Абіс»
  • за активне дослідження печер Грузії і Лаосу
    • Козлова Йоланта
  • за активне дослідження печер Грузії і Лаосу
    • Козлов Микита Вікторович
  • за активне дослідження печер Чатир-дагу
    • Дрога Микола Сергійович
  • за активну спелеологічну діяльність
    • Компанієць Володимир Андрійович
  • за картографічні работи по Каппадокії
    • Подруцька Наталія Борисівна
  • за активний розвиток спелеологічної діяльності в Одесі
    • Климишина Ольга Іванівна
  • за багаторічну роботу по дослідженню штучних підземних порожнин
    • Ковальов Андрій Генадійович
  • за активну спелеологічну діяльність в дослідженні підземель
    • Сторожук Михайло Миколайович
2016
  • за наукове дослідження печер Атлантида та Малишка-Киянка:
    • Пилипюк Андрій Вікторович
  • за успішне проведення Чемпіонату України із спелеотехніки:
    • Кіосєва Лілія Сергіївна
  • за розвиток дитячої спелеології:
    • Монич Олеся Омелянівна
  • за розвиток дитячої спелеології:
    • Тимошевська Юлія Віталіївна
  • за розвиток дитячої спелеології:
    • Перехресна Галина Володимирівна
  • за популяризацію спелеології серед молоді:
    • Товариство Дослідників України і ХСК "Атлантида"
2017
  • на честь 75-ти річчя та за багаторічну спелеологічну діяльність:
    • Назарова Олександра Борисовича
  • за організацію та проведення двох дитячих змагань в Одеських каменоломнях
    • Романенко-Вержбицьку Анжелiку
  • за активну спелеологічну діяльність
    • Романишина Максима Iгоровича
  • за активну спелеологічну діяльність
    • Дубiнiна Миколу Олександровича
  • до 30-річчя клубу
    • Мелiтопольський спелеоклуб Каскад
  • за активну спелеологічну діяльність
    • Горбачову Ольгу Миколаiвну
  • за активну науково-дослідницьку діяльність
    • Рiдуша Богдана Тарасовича
  • за активну фотоспелеологічну діяльність
    • Клімова Олега
  • за активну спелеологічну діяльність
    • Галбур Вiкторiю
  • за активну спелеологічну діяльність в печерах Украiни
    • Колектив дослiдникiв печери Мушкарова Яма
  • за популяризацію та висвітлення знань про Одеські катакомби
    • Евгена Грiнкевича
2018
  • За організацію та проведення міжнародного спелео заходу Photo Plein Air «Speleophoto Ukraine»:
    • Канановича Андрія Миколайовича
  • за юридичний аналіз спелеозакону:
    • Обухова Андрія
  • за дослідницькі роботи в п.Озерна:
    • Андраш Віталія
  • за сприяння розвитку спелеології серед молоді:
    • Управління молоді та спорту Мелітопольської міської ради
  • за постійну прецезійну роботу з топозйомки та перезйомки печер:
    • Купріча Павла
  • за розвиток міжнародних відносин в спелеології між Україною і Польщею:
    • Пилипюка Андрія Вікторовича
  • за проведення пошуково-розвідувальних і дослідницьких робіт на території м.Опошня Полтавської області та виявлення похованого підземного об'єкта
    • Щербаня Анатолія Леонідовича
    • Корнєєва Євгена Олеговича
    • Караваєва Дениса Дмитровича

УКРАЇНСЬКА СПЕЛЕОЛОГІЧНА АСОЦІАЦІЯ

Запрошує в свої ряди усіх, хто цікавиться підземними відкриттями і дослідженнями, романтикою підземних подорожей, кого турбує збереження уразливого світу природних печер і хто здатний оцінити переваги спільної діяльності і співпраці.

На сьогоднішній день в Україні досліджено та внесено в кадастр

2196 печер.

Членами УСА є 200 спелеологів, які представляють 43 клуби із

7-ти країн, з них 174 - спелеологи із України.

ДРУЗІ! НЕ ЗАБУДЬТЕ СВОЄЧАСНО ПОНОВИТИ СВОЄ ЧЛЕНСТВО В АСОЦІАЦІЇ НА 2019 РІК!


Вступити до УСА