Топозйомочна експедиція в Одеських катакомбах 2019 (1)

Топозйомочна експедиція в Одеських катакомбах 2019 (1)

У новому 2019 році, Командою одеських дослідників катакомб - сплестологів і спелеологів, були продовжені дослідження найбільшого за довжиною лабіринту Одеських катакомб-каменоломень, розташованого в селі Усатове.

Ділянка, де проводилися роботи, представляє собою цікавий, дуже заплутаний підземний лабіринт виробок, що розроблялися з середини 19 до початку 20 століть. Незважаючи на те, що вивчення цього району катакомб почалося ще в 1972 році, тут, як і раніше, залишилося безліч недосліджених ділянок.

За дві доби робіт 7 учасників експедиції значно поповнили і уточнили план цієї ділянки підземель. Крім зйомок і уточнень плану виробок, вивчалися підземні житлові приміщення, так звані «стоянки», шахтарів, які працювали в цих каменоломнях і людей, які переховувалися в катакомбах в роки війни (1941-1944). Велика увага приділялася вивченню і фіксації старих написів і малюнків, залишених на стінах виробок шахтарями. Цікавою знахідкою, що копіює деякі знахідки в Аджимушкайських каменоломнях, є тайник зі слюсарним інструментом - гайковим ключем, плоскогубцями, розвідними ключами, викрутками і т.д. У природних печерах, розкритих виробками, проведені палеонтологічні дослідження.

Затьмарювала дослідний процес, велика кількість каналізаційних свердловин, пробурених з поверхні (хоча в той же час, це, «зближувало» так би мовити, з колегами дігерами).

Керівник експедиції - Пронін Вадим.

Одеська 4-денка 2019

Одеська 4-денка 2019

Одеська 4-денка 2019

УКРАЇНСЬКА СПЕЛЕОЛОГІЧНА АСОЦІАЦІЯ

Запрошує в свої ряди усіх, хто цікавиться підземними відкриттями і дослідженнями, романтикою підземних подорожей, кого турбує збереження уразливого світу природних печер і хто здатний оцінити переваги спільної діяльності і співпраці.

На сьогоднішній день в Україні досліджено та внесено в кадастр

2196 печер.

Членами УСА є 200 спелеологів, які представляють 43 клуби із

7-ти країн, з них 174 - спелеологи із України.

ДРУЗІ! НЕ ЗАБУДЬТЕ СВОЄЧАСНО ПОНОВИТИ СВОЄ ЧЛЕНСТВО В АСОЦІАЦІЇ НА 2019 РІК!


Вступити до УСА