Мелітопольському Каскаду - 30 років

Створено: Понеділок, 02 жовтня 2017

У перші вихідні жовтня поточного року Мелітопольський спелеоклуб «Каскад» відзначив своє 30-річчя. Святкування ювілею пройшло в теплій дружній атмосфері. Для молодого покоління були організовані спелеотренування, після яких усіх учасників чекав традиційний банкет і посиденьки біля багаття.

Мелітопольському Каскаду - 30 років

Мелітопольському Каскаду - 30 років

Мелітопольський спелеоклуб «Каскад» заснований у жовтні 1987 року. Засновником і першим Президентом клубу був Мелешко Сергій, який керував клубом до 1993 року.

МСК «Каскад» був створений, як юнацький клуб і базувався на території міського клубу туристів «Червона гвоздика». Клубу належали кілька приміщень, два з яких були відведені під спорядження. У той час, як відомо, для туризму і, зокрема, для спелеології не випускалося ніякого спорядження. Тому члени клубу робили його самостійно. Робили дуже добре і багато, тому що за обсягом спорядження клуб був на 3му місці серед клубів України.

Мелітопольському Каскаду - 30 років

Географічно так склалося, що Мелітополь розташований в безпосередній близькості до Криму, тому члени клубу тренувалися в тісній співпраці з кримськими рятувальниками і переймали їх техніку. Оскільки клуб був юнацьким, серед членів клубу було багато школярів-старшокласників, які, завдяки високій технічній підготовці із спелеотехніки легко штурмували п.Каскадна до глибини -370м. У кримських рятувальників, коли МСК «Каскад» приїжджав на плато Чатир-Даг, навіть був вираз на випадок нещасних випадків: «Каскад на плато - можна не поспішати - каскадники першими прийдуть».

У 1987 ÷ 1991 роках члени клубу брали активну участь у Республіканських змаганнях із спелеотехніки, в змаганнях з підземного орієнтування в м.Керч, в змаганнях, які проходили в печерах Оптимістична і Попелюшка. Найкращим результатом у змаганнях було 1е місце двійки Мелешко С. / Передерій І. на етапі спелеотехніки в п.Попелюшка у 1991 році.

Мелітопольському Каскаду - 30 років

Переможці випередили інших учасників на 20хв. Другими тоді прийшли кримські рятувальники. Хороші результати в змаганнях показувалися завдяки високій підготовці із спелеотехніки.

МСК «Каскад» активно підтримав створення Української спелеологічної Асоціації і з першого року був первинною організацією УСА. Каскадівці брали активну участь в З'їздах УСА. У 1992 році з ініціативи Рідуша Б.Т. була створена Комісія УСА «Біолокація і аномальні явища в печерах» координатором якої був обраний Мелешко Сергій - Президент МСК «Каскад».

З 1994 року і по сьогоднішній день керівником клубу є Алєксєєв Микола.

Мелітопольському Каскаду - 30 років

Основним напрямком клубу завжди було виховання молоді - прищепити молодому поколінню любов до природи, туризму, печер.

Мелітопольському Каскаду - 30 років

Завдяки близькому розташуванню Мелітополя до Криму постійно організовувалися експедиції на плато Карабі, Чатир-Даг, Ай-Петрі, Долгоруковку. Технічні навички відпрацьовувалися за допомогою участі у різних змаганнях.

Останнім часом спелеологи Каскаду беруть участь в експедиціях в печери Криму (Карабі) і Кавказу (Загедан, Алек, Орто-Балаган), в тому числі в проекті УСА «Поклик безодні».

Мелітопольському Каскаду - 30 років

УКРАЇНСЬКА СПЕЛЕОЛОГІЧНА АСОЦІАЦІЯ

Запрошує в свої ряди усіх, хто цікавиться підземними відкриттями і дослідженнями, романтикою підземних подорожей, кого турбує збереження уразливого світу природних печер і хто здатний оцінити переваги спільної діяльності і співпраці.

На сьогоднішній день в Україні досліджено та внесено в кадастр

2196 печер.

Членами УСА є 263 спелеологи, які представляють 47 клубів із

7-ти країн, з них 234 - спелеологи із України.

ДРУЗІ! НЕ ЗАБУДЬТЕ СВОЄЧАСНО ПОНОВИТИ СВОЄ ЧЛЕНСТВО В АСОЦІАЦІЇ НА 2019 РІК!


Вступити до УСА