Мирону Петровичу - 80!

Створено: П'ятниця, 07 липня 2017
Мирону Петровичу - 80!

В українській спелеології є імена з якими асоціюються не тільки великі відкриття, а й сама спелеологія. Одним із них є Савчин Мирон Петрович - наш шановний ювіляр. Народився 7 липня 1937року у селі Задвір'я Львівської області.

В 1959 році закінчив з відзнакою ЛДІФК і розпочав викладацьку діяльність в ЛДІФК. Майстер спорту (1962 р.). В 1963 році став чемпіоном України з боксу у тяжкій вазі. Закінчив аспірантуру в ГЦОЛИФК (1975), кандидат педагогічних наук (1977), доцент (1979 р.), професор (2005) кафедри фехтування, боксу та східних єдиноборств ЛДУФК. Стаж роботи на кафедрі в університеті — 53 роки.

Був засновником у Львові клубу спелеологів “Циклоп” (1963 р.) та 25 років виконував обов'язки його президента.

Найвище досягнення на спелеологічному поприщі — особисто відкрив на Поділлі одну з найбільших печер світу — Оптимістичну та напротязі 22 років керував роботою українських та міжнародних експедицій з її дослідження. Зараз загальна протяжність лабіринтів цієї печери досягла 240 км, і вона займає друге місце у світі серед найдовших печер.

В 1989 році у складі першої української спелеологічної делегації відвідав багато карстових районів та найбільші печери США. Почесний громадянин федеральних штатів США — Алабами та Південної Дакоти. Нагороджений почесними грамотами Географічної спілки СРСР. З 1994 року — Почесний член Української спелеологічної Асоціації.

І це геть далеко не весь послужний список Мирона Петровича. Проте ми впевнені,що у нашого ювіляра ще досить ідей для втілення, тому щиро бажаємо Йому міцного здоров"я, натхнення, щастя земного та ще багато дозрівших плодів його багаторічної діяльності!!!!

Звідки ті роки беруться? Хто знає?

З лісу якого виходять незримо?

Щойно на шлях свій ступив — вже чекає

Восьмий десяток ось-ось за дверима.

Хтось може скаже — зима на порозі!

Хтось може скаже — вже сонце сідає...

Тільки не вам — ви постійно в дорозі,

Сонечко вам ще бадьоро сіяє!!!!!

УКРАЇНСЬКА СПЕЛЕОЛОГІЧНА АСОЦІАЦІЯ

Запрошує в свої ряди усіх, хто цікавиться підземними відкриттями і дослідженнями, романтикою підземних подорожей, кого турбує збереження уразливого світу природних печер і хто здатний оцінити переваги спільної діяльності і співпраці.

На сьогоднішній день в Україні досліджено та внесено в кадастр

2196 печер.

Членами УСА є 263 спелеологи, які представляють 47 клубів із

7-ти країн, з них 234 - спелеологи із України.

ДРУЗІ! НЕ ЗАБУДЬТЕ СВОЄЧАСНО ПОНОВИТИ СВОЄ ЧЛЕНСТВО В АСОЦІАЦІЇ НА 2019 РІК!


Вступити до УСА