Топозйомочна експедиція в Одеських катакомбах 2017

Створено: Неділя, 19 лютого 2017

Грек І.О.

Невелика дослідницька експедиція відбулася в період з 4 по 8 січня 2017 року. Було вирішено обстежити один з досить протяжних районів Одеських катакомб в околицях села Іллінка.

Традиційно основні роботи були пов'язані з топозйомкою підземної системи. Попередньо район був оглянутий нами, і роздылений зйомкою на 16 полігонів. Ці підготовчі роботи зайняли деякий час, тому, що ми хотіли отримати на цьому етапі досить високу точність. Переконавшись у тому, що ця задача виконана і всі кільця зійшлися з точністю не менше ніж 1:100, ми порахували, що готові продовжити дослідження в форматі невеликої експедиції.

Топозйомочна експедиція в Одеських катакомбах 2017

Географічно район сильно витягнутий, і має дві групи входів відкритих в даний час. Ці входи знаходяться на відстані 2 км один від одного (по прямій!). Для того, що б скоротити пересування до району роботи і назад нам довелося встановити підземний базовий табір в центрі цієї підземної системи на відстані приблизно 1 км від входу. Тому закидання води, продуктів і спорядження до базового табору вимагали часу і деякого розчищення.

Топозйомочна експедиція в Одеських катакомбах 2017

Погода внесла свої корективи в наші плани. Одесити стартували на один день раніше, ніж планували, тому, що було незрозуміло, чи вдасться нам дістатися до району робіт через сніг і зробити закидання. На наступний день вранці, як і передбачали синоптики, почався снігопад. Він почався якраз тоді, коли харків'яни, кияни і полтавчани, що брали участь у нашій експедиції, сіли в маршрутку. Водій страшно лаявся, весь час погрожував повернути назад, але їхав. Це була остання маршрутка, яка вийшла на маршрут в той день (і єдина!). Через три доби на зворотньому шляху в точно обумовлений час ця ж маршрутка забрала всю нашу групу, незважаючи на те, що в таку удачу ніхто не вірив.

Топозйомочна експедиція в Одеських катакомбах 2017

Практично всі учасники вже бували в подібних експедиціях в попередні роки. Ми сформували дев'ять знімальних груп і згрупували їх у три сектори, за напрямками. Всі робочі групи, а так само група забезпечення, яка відповідала за роботу базового табору, працювали дуже організовано. Так повинно бути, але все ж, на практиці, так виходить далеко не завжди. Як результат кілометри зйомки (не хочеться називати цифри зі стелі, матеріали ще обробляються). Як завжди, спочатку нам здавалося, що ми знаємо географію району. І, звичайно ж, на всіх напрямках полізли ділянки, про існування яких ми і не підозрювали. У цьому районі не було партизан, і тому немає знахідок військового часу. Зате шахтарського інвентарю залишилося досить багато. (Див.фото)

Топозйомочна експедиція в Одеських катакомбах 2017

У цьому році наша експедиція виявилася нечисленною, через те, що негода не дозволила деяким учасникам приєднатися до нас пізніше. Можливо, за рахунок цього її ефективність була досить високою. Наш досвід показує, що такий формат топознімальних робіт є дуже ефективним, і в останні роки ми просуваємося в наших дослідженнях досить швидко. Немає ніяких сумнівів у тому, що експедиції з дослідження Одеських катакомб (і не тільки!) будуть продовжені, і ми запрошуємо всіх кому це цікаво, приєднуватися до нас у майбутньому. Анонси наших заходів дивіться на сайті УСА.

Керівник експедиції І. Грек

УКРАЇНСЬКА СПЕЛЕОЛОГІЧНА АСОЦІАЦІЯ

Запрошує в свої ряди усіх, хто цікавиться підземними відкриттями і дослідженнями, романтикою підземних подорожей, кого турбує збереження уразливого світу природних печер і хто здатний оцінити переваги спільної діяльності і співпраці.

На сьогоднішній день в Україні досліджено та внесено в кадастр

2196 печер.

Членами УСА є 278 спелеологів, які представляють 43 клубів із

7-и країн, з них 248 - спелеологи із України.

ДРУЗІ! НЕ ЗАБУДЬТЕ СВОЄЧАСНО ПОНОВИТИ СВОЄ ЧЛЕНСТВО В АСОЦІАЦІЇ НА 2020 РІК!


Вступити до УСА