Збірник наукових робіт "Печери" випуск 39

Створено: П'ятниця, 03 лютого 2017
Збірник наукових робіт "Печери" випуск 39

Вийшов у світ новий випуск збірника наукових робіт «Пещеры».

Пещеры: сб. науч. тр. / Естественнонауч. ин-т Перм. гос. нац. иссл. ун-та. — Пермь, 2016. — Вып. 39. — 192 с.

ISBN 978–5–7944–1556–8

ISBN 978–5–7944–27682–4 (вып. 39.)

Збірник почав видаватися 70 років тому і об'єднав вчених, практиків, спортсменів і ентузіастів в області спелеології і карстознавства.

Останні дев'ять років головним редактором збірника є зам. директора природничо-наукового інституту Пермського університету Микола Максимович. До редколегії збірника увійшли відомі російські та зарубіжні вчені, представники шести країн: Австрії, Болгарії, Великобританії, Росії, Словаччини, Словенії.

До збірки увійшли 18 наукових статей з історії вивчення печер, геології, генезису, штучних підземних просторів. Наведено результати досліджень печер Південного Уралу, Башкортостану, мінеральних утворень печер Східного Сибіру (Ботовская) і Абхазії (Снігова). Вивчено штучні підземні простори Бєлгородської області (Яковлєвський рудник), Удмуртії (Чегандінська печера), Криму (Керчинські каменоломні), Німеччини (бункери Оберзальцберг) та інш. Опубліковані відомості про періодичні видання, рецензії на видання по карсту і спелеології, бібліографія по карсту і печерам за 2015р. У розділі «Хроніка» наведені повідомлення про Міжнародний науковий форум «Печери як об'єкт історії та культури» (Дивногорьє, Воронеж, Росія) і комплексної наукової експедиції з вивчення унікального карстового об'єкта - Блакитного озера (Церік-Кель) в Кабардино-Балкарії.

Усе повнотекстові випуски «Печер» можна завантажити зі сторінки збірника на сайті природничо-наукового інституту Пермського державного національного дослідницького університету nsi.psu.ru. У 2016р. разділ «Бібліотека по спелеології і карсту» на сторінці збірника «Печери» поповнилася новими повнотекстовими роботами класиків карстознавства.

Видання рекомендується спелеологам, геологам, географам, екологам, біологам, а також тим, хто цікавиться карстом і печерами.

Редколегія збірника запрошує фахівців до співпраці, найрізноманітніші матеріали про печери приймаються до 1 червня 2017р. (nmax54[@]gmail.com, icecave[@]bk.ru).

УКРАЇНСЬКА СПЕЛЕОЛОГІЧНА АСОЦІАЦІЯ

Запрошує в свої ряди усіх, хто цікавиться підземними відкриттями і дослідженнями, романтикою підземних подорожей, кого турбує збереження уразливого світу природних печер і хто здатний оцінити переваги спільної діяльності і співпраці.

На сьогоднішній день в Україні досліджено та внесено в кадастр

2196 печер.

Членами УСА є 263 спелеологи, які представляють 47 клубів із

7-ти країн, з них 234 - спелеологи із України.

ДРУЗІ! НЕ ЗАБУДЬТЕ СВОЄЧАСНО ПОНОВИТИ СВОЄ ЧЛЕНСТВО В АСОЦІАЦІЇ НА 2019 РІК!


Вступити до УСА