Чурубровій Марії - 60

Створено: Неділя, 29 березня 2015

Чуруброва Марія (Машка Яблокова) почала займатися спелеологією в 1966 році, коли їй було 11 років. Разом з іншими гуртківцями Палацу піонерів вона, під керівництвом Рогожнікова, брала активну участь у пошуково-розвідувальних експедиціях на Поділлі. Маша тоді була однією з кращих топозйомщиць. Пізніше вона закінчила геолого-розвідувальний технікум і працювала в спелеозагоні Інституту геологічних наук АН УРСР з дня його заснування. Вона брала участь у дослідних і топозйомочних роботах в печерах Атлантида, Попелюшка, Оптимістична на Поділлі, в Червоній та Мармуровій в Криму, в печерах Арчері і Мозров у Вірменії, в Гаурдакській-Фата-Моргані і Карлюкських печерах (Туркменія). Своїх дітей Маша теж долучила до спелеології. Маша брала активну участь в організації перших з'їздів УСА, у випуску перших номерів журналу «Свет» і «Вісників УСА».

Зараз Маша відійшла від активної спелеології, але із задоволенням бере участь у ветеранських спелеовилазках. В останній поїздці в Атлантиду вона так бадьоро повзала по всяких вузькостях і бігала по розпорах, ніби й не минуло понад 40 років з тих пір, коли у 1969 році, вона робила топозйомку цієї тільки відкритої печери!

Бажаємо Маші не втрачати бадьорості духу і поїздити ще по печерах зі своїми онуками.

УКРАЇНСЬКА СПЕЛЕОЛОГІЧНА АСОЦІАЦІЯ

Запрошує в свої ряди усіх, хто цікавиться підземними відкриттями і дослідженнями, романтикою підземних подорожей, кого турбує збереження уразливого світу природних печер і хто здатний оцінити переваги спільної діяльності і співпраці.

На сьогоднішній день в Україні досліджено та внесено в кадастр

2196 печер.

Членами УСА є 274 спелеологи, які представляють 47 клубів із

7-ти країн, з них 245 - спелеологи із України.

ДРУЗІ! НЕ ЗАБУДЬТЕ СВОЄЧАСНО ПОНОВИТИ СВОЄ ЧЛЕНСТВО В АСОЦІАЦІЇ НА 2020 РІК!


Вступити до УСА