Нова печера в районі гори Мердвен-Каяси

Створено: Четвер, 13 грудня 2012

Навіть сьогодні, під вздовж і впоперек витовченому і, здавалося б, вивченому Криму все ще продовжують знаходити значні печери з легкодоступними входами. Ці печери не треба розкривати інженерними методами, вони чекають своїх першопрохідців або першовідкривачів. І в наші дні в Криму є ще безліч забутих і недосліджених куточків.

Так от ... 6 грудня 2012 року членами спелеологічного клубу «Зелені Камнеїди» Віталієм Кудрявцевим, Світланою Богданенко та Іллею Турбановим був здійснений вихід в район гори Мердвен-Каяси (західна частина Ай-Петрінського карстового району) для обстеження печери, виявленої в 2008 році альпіністами А. Геніушем, В.Кудрявцевим і А.Ляшко при створенні і першопроходженні альпіністського маршруту "Дорога уехала" (5Б).

      

топо

Печера до теперішнього часу залишалася невідомою для туристів, краєзнавців та спелеологів. Проте в ній виявилися сліди більш раннього перебування людей: середньовічна бита кераміка, кістки домашніх тварин (коза, свиня), а також предмети радянського часу (алюмінієва консервна банка, осколки винної пляшки і кілочок від намету).

Печера є фрагментом реліктової порожнини гіпогенного спелеогенеза, формування її відбувалося в умовах напірного водоносного комплексу. Морфометричні характеристики печери: протяжність 56м, амплітуда 20м, площа 295м², об'єм 3500м³. Топо додається.

Печеру було вирішено назвати в честь відомого кримського краєзнавця Ігоря Леонідовича Белянського (1950-2006).

Більше информації також на форумі в темі "Проект МИП Ай".

УКРАЇНСЬКА СПЕЛЕОЛОГІЧНА АСОЦІАЦІЯ

Запрошує в свої ряди усіх, хто цікавиться підземними відкриттями і дослідженнями, романтикою підземних подорожей, кого турбує збереження уразливого світу природних печер і хто здатний оцінити переваги спільної діяльності і співпраці.

На сьогоднішній день в Україні досліджено та внесено в кадастр

2196 печер.

Членами УСА є 274 спелеологи, які представляють 47 клубів із

7-ти країн, з них 245 - спелеологи із України.

ДРУЗІ! НЕ ЗАБУДЬТЕ СВОЄЧАСНО ПОНОВИТИ СВОЄ ЧЛЕНСТВО В АСОЦІАЦІЇ НА 2019 РІК!


Вступити до УСА