Встановлення дверей на печеру ”Джуринська”

Створено: Четвер, 11 жовтня 2012

Згідно планів збереження об’єктів ПЗФ України, адміністрацією парку “Дністровський каньйон” було прийнято рішення закрити печеру Джуринська від вільного доступу. Закриття печери підтримали УСА (Українська спелеологічна Асоціація) та ЗУРСГС (Західно Українська регіональна спілка горизонтальної спелеології).

Працівники рекреаційно – господарського відділу та відділу науки Національного природного парку “Дністровський каньйон”, та спелеологи Кострижівського спелеологічно – туристського клубу “Каскад”, Анатолій Вічистий і Олександр Кутєпов, завершили роботу по виготовленню та встановленню вхідних дверей на печеру Джуринська (Нагірянська, Поросячка). Особливо хочеться подякувати за виготовлення дверей Юрію Куперу із Кострижівки.

Під час встановлення дверей довелося відкопувати вхід у печеру, засипаний в період з 01 по 06 жовтня. Хтось, бажаючи зберегти печеру, засипав вхідний лаз. Заживо було поховано добрий десяток кажанів Підковоніс малий та декілька Нічниць великих, які в печеру залітають на денну сплячку. Але вчасне розкриття лазу не дало їм загинути.

А печеру дійсно варто берегти. При замірах біля печери знайдено уламки кристалів винесених з печери. В період від відкриття печери за десять років повністю знищено кристали ближнього району. Дальній район постійно закладався каменями і замазувався глиною, через що зберігся краще, але інформація про розміщення скритого проходу поширювалася все більше. В останні роки багато хто навіть лінувався закладати прохід каменями.

Печера стала екскурсійним паломництвом з усіма витікаючими наслідками її знищення. На сьогодні печера закрита. Різні дослідницькі та пошукові роботи можна проводити по узгодженню з Парком, УСА чи ЗУРСГС.

Ключ від печери знаходиться в Національному природному парку «Дністровський каньйон».

Контакти: науковий співпрацівник Петро Площанський, tel: +380-96-816-38-18.

 

УКРАЇНСЬКА СПЕЛЕОЛОГІЧНА АСОЦІАЦІЯ

Запрошує в свої ряди усіх, хто цікавиться підземними відкриттями і дослідженнями, романтикою підземних подорожей, кого турбує збереження уразливого світу природних печер і хто здатний оцінити переваги спільної діяльності і співпраці.

На сьогоднішній день в Україні досліджено та внесено в кадастр

2196 печер.

Членами УСА є 274 спелеологи, які представляють 47 клубів із

7-ти країн, з них 245 - спелеологи із України.

ДРУЗІ! НЕ ЗАБУДЬТЕ СВОЄЧАСНО ПОНОВИТИ СВОЄ ЧЛЕНСТВО В АСОЦІАЦІЇ НА 2019 РІК!


Вступити до УСА