Ташка, з ювілеєм!

Створено: Субота, 02 травня 2020
Ташка, з юбілеєм!

70 років — поважний вік. Наталія Леонідівна! Ми раді привітати Вас з чудовим ювілеєм. І нехай у волоссі сивина, очі Ваші, як і раніше, світяться молодістю та завзяттям. Бажаємо Вам, насамперед, довголіття та здоров’я. Передавайте свою душевну мудрість молодому поколінню, а ми Вам будемо вдячні за це.

З 11 років Ташка мріяла стати геологом і в 1965 році почала займатися в геологічному гуртку Палацу піонерів. Завдяки щасливому випадку 17 квітня 1966 року на загальному зльоті відділу туризму Палацу потрапила до спелеологів і залишилася з ними на все подальше життя.

Ташка - 65

1966 рік
Тренування
в Денешах

Ташка - 65

1972 рік
Середня Азія
 

Ташка - 65

1973 рік
п.Фата-Моргана
Середня Азія

Ташка - 65

1984 рік
Відбір проб повітря
в п.Оптимістична

Ташка - 65

2014 рік
З внучками в п.Атлантида
 

Брала активну участь у роботах на Західній Подолії, зокрема, в розкопках і топозйомці печер Атлантида (1969 - семідсяті), Славка (1992 - дев'яності). У сімдесятих роках брала участь у пошуках і дослідженні печер Середньої Азії (Київська, Фата-Моргана та ін.). У вісімдесятих - Арабіки. Брала участь в пошукових експедиціях на Північну Двіну, Донбас. За освітою гідрогеолог. Працювала в Спелеозагоні ІГН НАН України. У складі спелеозагону працювала в печерах Поділля, Криму, Туркменії, Вірменії. Основна тематика досліджень, по якій опубліковано кілька наукових робіт - газовий склад повітря і мікроклімат печер. Наталія Яблокова активно займалася дитячими спелеогруппами (в Палаці піонерів, у Київському спелеоклубі), виростила багато спелеологів. Є одним із співзасновників УСА, багато років була Відповідальним Секретарем Асоціації. Також була координатором комісії "Діти і печери" в УСА та в Міжнародному спелеологічному Союзі. Проводила збори дітей-спелеологів в Криму, на Поділлі і в Румунії. Брала участь у міжнародних проектах УСА в Словенії, Італії, Іспанії та Туреччини. Останнім часом займається вирощуванням спелеологів з онуків, складає дитячі спелеоказки, бере участь в роботі бібліотеки УІСК.

УКРАЇНСЬКА СПЕЛЕОЛОГІЧНА АСОЦІАЦІЯ

Запрошує в свої ряди усіх, хто цікавиться підземними відкриттями і дослідженнями, романтикою підземних подорожей, кого турбує збереження уразливого світу природних печер і хто здатний оцінити переваги спільної діяльності і співпраці.

На сьогоднішній день в Україні досліджено та внесено в кадастр

2196 печер.

Членами УСА є 263 спелеологи, які представляють 47 клубів із

7-ти країн, з них 234 - спелеологи із України.

ДРУЗІ! НЕ ЗАБУДЬТЕ СВОЄЧАСНО ПОНОВИТИ СВОЄ ЧЛЕНСТВО В АСОЦІАЦІЇ НА 2019 РІК!


Вступити до УСА